3. Začínáme nanášet make-up

Pleťový podklad, čili make-up je základem líčení. Vyrovnává tón barvy pleti, koriguje různé nesrovnalosti a také chrání pleť před sluncem a chladem a před nečistotami. Existují různé druhy make-upů s nejrůznějšími pěstícími substancemi a různou krycí schopností. Proto byste měla vědět, čeho chcete při použití dosáhnout. Můžete klidně volit mezi make-upem, pod kterým bude prosvítat vaše přirozená pigmentace, nebo budete chtít dát přednost make-upu, který zakrývá veškeré nesrovnalosti pleti.

Barva make-upu by měla být maximálně o půl tónu světlejší nebo tmavší než vaše pleť. To, jaká barva je pro vás nejvhodnější, zjistíte pomocí rychlého testu. Naneste trochu make-upu na vnitřní stranu zápěstí a lehce ho rozetřete. Pokud se jeho barva neliší od zabarvení pokožky, je volba správná.

Příliš tmavý make up dělá ženu starší!

Příliš tmavý make up dělá ženu starší! Stejně tak to platí i u příliš silného opálení. Tmavý make-up má také nevýhodu, že když se zapotíte, steče vám do těch nejhlubších míst pleti, zvláště do vrásek. Ty se pak zdají mnohem hlubší, než ve skutečnosti jsou.

JAK NANÁŠET MAKE-UP

Na hřbet ruky si dejte malé množství make-upu a přeneste ho na pokožku za pomoci speciální houbičky. Pudrový make-up nanášejte přímo z pudřenky štětcem nebo polštářkem kousek po kousku a raději mírným vklepáváním. Začněte na čele a postupujte k vlasovým kořínkům a uším. Make-up můžete použít i na rty. Rtěnka vám bude lépe držet. Druhou – čistou stranou houbičky přejeďte ještě jednou líčení, abyste odstranili přebytečný make-up a lépe vypracujete přechod ke krční partii. Houbičku udržujte čistou. Můžete ji vyprat dohromady s prádlem.

TRANSPARENTNÍ MAKE-UP

Pod tímto make-upem vám bude prosvítat pokožka a její pigmentace. Je vhodný na lehké oživení a tónování pleti. Nelze s ním překrývat případné nesrovnalosti.

FLUIDNÍ MAKE-UP

Tekutý fluidní make-up má střední krycí schopnost. Lze s ním překrývat drobné nesrovnalosti, jako jsou drobné skvrny a zarudlá kůže.

KRÉMOVÝ MAKE-UP

Tento make- up se vyznačuje silnou krycí schopností. Lze s ním velmi dobře zakrýt i větší nesrovnalosti pleti, jako jsou výrazné červené žilky a podobně. Pozor si dávejte, pokud máte suchou a šupinatou pokožku. Make-up by na takové pleti byl příliš vidět. Pokud je to pro vás vhodné, udělejte si nejdříve peeling.

MAKE UP Z KOMAKTNÍHO PUDRU

Tento typ je vhodný pro mastnou pleť, Protož vysoký obsah pudru snadno absorbuje kožní tuk. Není nutné se na závěr přepudrovávat.

VODĚODOLNÝ MAKE-UP

Je odolný vůči vodě i otírání a používá se často v modelingu a divadle. Mezi všemi make-upy má největší krycí schopnost. Technika nanášení je trochu obtížnější. Musí se nanášet v tenkých vrstvách, jinak vypadá jako maska.

DENNÍ TÓNOVACÍ KRÉM

Denní tónovací krém je ze všech make-upů nejjemnější a hodí se pro bezproblémovou, mladistvou pleť, především pro lehký svěží letní make-up.

Linkovací služby:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Linkuj.cz!
  • Twitter
  • vybrali.sme.sk

Autor: Beauty-blog.cz | 29/05/2010 Kategorie: 8 kroků k dokonalému líčení.

Komentáře

Žádné komentáře

Přidat komentář

* means field is required.

Jméno