4. Překrýváme nerovnosti pleti

Většina make-upů má velmi dobrou krycí schopnost, není proto již nutné problematická místa ještě překrývat krycími krémy, tyčinkami, a jinými korektory. Nežádoucí vady jako například kruhy pod očima, nosní rýhy nebo vrásčitá brada můžete opticky potlačit světlejšími tóny.

Pokud budete toto zesvětlování provádět před nanesením make-upu, budou mít tato místa stejný odstín jako ostatní plochy obličeje. V tom případě nebude „ optické omlazování „ tak efektivní.

KDY KORIGOVAT JIŽ PŘED MAKE–UPEM

Existují dvě jímky, kdy je potřebovat korigovat již před make-upem.

NEČISTÁ PLEŤ (TRUDOVITOST)

K překrytí takovéto pleti používejte antiseptický krycí prostředek. K aplikaci použijte umělohmotnou špachtličku a pak tento prostředek nanášejte prsty lehkým poklepem přímo na postižená místa. Nikdy nenanášejte tento prostředek přímo na pleť bez použití špachtle, hrozilo by tak přenesení bakterií a jejich množení.

Běžné kosmetické krycí produkty jsou pro trudovitou pleť příliš mastné, používejte proto raději nějaký antiseptický krycí korektor.

PIGMENTOVÉ SKRVNY, POPÁLENINY, JIZVY

K těmto záležitostem je zapotřebí speciální techniky zvanou CAMOUFLAGE. Překrytí je fixováno speciálním pudrem a stává se odolným proti vodě. Jelikož se jedná o speciální přípravky, může se konkrétní nanášení lišit. V tomto případě je dobré poradit se přímo v kosmetickém centru.

Jakékoliv jiné nežádoucí skvrny na obličeji lze překrývat až po nanesení make-upu. Slouží vám k tomu speciální korektory, které se nabízí v různých konzistencích. Jsou však oproti make-upů více fixační , hustější a obsahují větší koncentraci pigmentů.

KRUHY POD OČIMA

Pokud máte kruhy pod očima, použijte světlejšího odstínu, než je váš make-up. Dotyčné místo tímto odstínem zesvětlete. Krém či make-up můžete nanést i pomocí poklepávání prstů.

ČERVENÉ ŽILKY A PORUCHY PIGMENTACE

Když objevíte červené žilky nebo poruchy pigmentace, zakryjte tato místa krycím krémem nebo tyčinkou ve stejném odstínu, jako váš make-up.

SLZNÉ VÁČKY

Na slzné váčky použijte tmavší krycí tyčinku nebo krém o jeden stupeň tmavší, než je odstín vašeho make-upu. Slzné váčky tak opticky potlačíte.

Linkovací služby:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Linkuj.cz!
  • Twitter
  • vybrali.sme.sk

Autor: Beauty-blog.cz | 28/05/2010 Kategorie: 8 kroků k dokonalému líčení.

Komentáře

Žádné komentáře

Přidat komentář

* means field is required.

Jméno