5. Proč a jak nanášet pudr

Po nanesení make-upu jste zakryla vše, co bylo potřeba. Ovšem teprve až pudr váš make-up zpevní a dodá vaší pleti sametový vzhled. Pokud máte mastnou pleť, můžete s pudrem zacházet velkoryse, protože pudr pohltí tuk a nežádoucí lesk zmizí. Pokud máte starší a sušší pleť, měla byste s pudrem více šetřit, abyste vypadala přirozeně.

DRUHY PUDRŮ

Tento pudr je nejoblíbenější a také nejpřirozeněji působí. Může být také nanášen přímo na denní krém, aby pleť zbavil přebytečného lesku.

SYPKÝ TÓNOVACÍ PUDR

Tento pudr musí ladit s vaším make-upem, aby působil přirozeně. Můžete jej také nanést přímo na denní krém, ovšem pak musí mít stejný odstín jako vaše pleť.

KOMPAKTNÍ PUDR

Kompaktní pudr je vhodný zejména do kabelky, protože je snadnější nosit ho sebou než pudr sypký.
Odstín musí ladit s vaším make-upem.

ZEMNÍ PUDR (HLINKA)

Je to speciální pudr, který není určen k matování. Ulpívá na krému a vytváří nerovnosti. Nejprve musí použít pudru, který na sebe váže tuk. Buď transparentní, nebo zabarvují se podle pleti. Teprve pak lze důkladně nanést zemní pudr. Zemní pudr má vždy tónování tmavší než barva pleti. Patří proto k tzv. cínovacím pudrům.

TŘPYTIVÝ PUDR

Můžete použít různé druhy, například sypký třpytivý pudr nebo kompaktní s třpytivým efektem.
Žádný z nich není určen k matování. Na denním make-upu působí přehnaně, ale na umělé osvětlení je tento pudr velmi vhodný. Když ho nanesete na obličej, dekolt a krk, můžete svůj večerní make-up zdokonalit. Avšak nezapomínejte, že méně někdy znamená více!

JAK NANÁŠET PUDR

PUDROVÁNÍ ŠTĚTCEM

Čím je štětec větší, tím lépe se vám pudr bude nanášet. Pudruje se ve směru růstu obličejových chloupků. Přebytečný pudr ještě před vlastním pudrováním raději oklepejte.

PUDROVÁNÍ POLŠTÁŘKEM

Přitiskněte polštářek do pudru a pak jím rovnoměrně poklepávejte po obličeji, dokud nebude všude.
Přebytečný pudr odstraňte dětským kartáčkem nebo štětcem. Přepudrujte také oční víčka, aby nalíčení lépe drželo. Z obočí pudr vykartáčujte kartáčkem.

Linkovací služby:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Linkuj.cz!
  • Twitter
  • vybrali.sme.sk

Autor: Beauty-blog.cz | 27/05/2010 Kategorie: 8 kroků k dokonalému líčení.

Komentáře

Žádné komentáře

Přidat komentář

* means field is required.

Jméno