8. Jak líčit různé typy rtů

Než se začnete líčit rtěnkou, své rty si nejdříve přepudrujte, nebo je potřete make-upem, krycím krémem nebo tyčinkou. Díky tomu vaše vlastní kontury nebudou tolik viditelné a vy můžete tvar rtů snadno změnit. Mimo to vaše rtěnka vydrží na rtech déle. Přirozené ukončení rtů je vždy o něco světlejší – dávejte na to prosím při korektuře tvaru rtů pozor.

JAK NALÍČIT ÚZKÉ RTY

Nejdříve naneste na rty make-up nebo pudr, abyste snížili viditelnost vašich přirozených kontur. Potom vyznačte tmavou konturovací tužkou nové kontury rtů mimo jejich přirozenou linií. Než použijete konturovací tužku, okraje rtů si přepudrujte. Opticky se vám tak rty zvětší a korektura bude působit přirozeně.

Konturovací tužkou lehce vystínujte konturu směrem dovnitř a rozetřete ji vatovou tyčinkou do ztracena. Nyní naneste štětcem na rty světlou, lesklou rtěnku.

JAK LÍČIT PŘÍLIŠ PLNÉ RTY

Rty nejdříve přetřete make-upem, nebo krycím krémem a přepudrujte je. Přirozená linie nebude tolik znatelná a díky tomu můžete vytvořit kontury tužkou uvnitř jejich přirozeného tvaru. Naneste pomocí štětce na rty matnou, spíše tmavou rtěnku, budou užší. Nepoužívejte lesky ani třpytivé rtěnky, protože by se vám rty opticky zvětšily.

JAK LÍČIT NEPRAVIDELNÉ RTY

Pokud máte rty nepravidelného tvaru, pokryjte místa, která chcete korigovat, make-upem nebo krycím krémem obzvláště dobře a zafixujte pudrem. Potom pomocí konturovací tužky zvětšete menší část rtu nebo zmenšete menší část. Pokud chcete zvětšit užší část rtů, musíte nanést trochu světlejšího pudru přes okraj kontury. Podle toho, jaký máte tvar úst ( úzké nebo plné rty) postupujte při dalším líčení.

CO S VRÁSČITÝMI RTY

Máte-li na rtech drobné vrásky, je velmi dobré ošetřovat rty speciálními fixačními výrobky. Natírejte si s nimi rty vždy pod rtěnku. Ukazováčkem a prostředníčkem napněte rty – podaří se vám lépe konturovat. Jako další krok naneste rtěnku. Nepoužívejte žádnou tuhou rtěnku, usadila by se do vrásek a prohloubila je. Otiskněte rty do kosmetického ubrousku (postačí i obyčejný papírový) a přepudrujte je. Tak rtěnku dobře zafixujete.

Na trhu se dnes objevují rtěnky nebo lesky, které obsahují speciální vyhlazující termokuličky, které brání vzniku mimických vrásek. Obsahem LIPO PEPTIDŮ docílíte efektu jasnějších a plnějších rtů.

JAK NEJLÉPE KONTUROVAT

Abyste mohla vyznačit čisté, přesné kontury, stiskněte rty k sobě. Konturu začněte vyznačovat od koutku úst směrem ke středu horního rtu. Pak domalujte srdíčko. Postupujte nejprve od koutku úst, vždy asi do jedné třetiny, pak je spojte. Nakonec otevřete ústa a domalujte koutky.

JAK DRŽÍ RTĚNKA LÉPE

Nejprve na rty naneste make-up a přepudrujte. Pak použijte konturovací tužku a nakonec rtěnku. Tu po nanesení obtiskněte do papírového ubrousku a následně opět přepudrujte. Tento postup můžete zopakovat. Otisknutí rtěnky do papírového ubrousku můžete provést také v případě, že se vám rtěnka na rtech bude zdát příliš tmavá.

Velmi pěkných výsledků docílíte také mícháním odstínů rtěnek. Ty často míchám přímo na rtech, kdy štětečkem stínuji různé přechody odstínů na rtech včetně odstínu konturovací tužky.

Pokud chcete vaše rty pouze prokrvit a využít tak přirozeného zbarvení vašich rtů, použijte bezbarvé lesky, které díky svému složení vyhladí vrásky na rtech, a vytvoří tak plnost rtů. Vaše rty vám i prokrví a hydratuje, díky čemuž vaše barva rtů bude sytější a jasnější.

Látky, které by v produktech v tomto případě měly být obsaženy jsou:

  • LIPO PEPTIDY
  • VYHLAZUJÍCÍ TERMOKULIČKY
  • METYL NIKOTINÁTY
Linkovací služby:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Linkuj.cz!
  • Twitter
  • vybrali.sme.sk

Autor: Beauty-blog.cz | 24/05/2010 Kategorie: 8 kroků k dokonalému líčení.

Komentáře

Žádné komentáře

Přidat komentář

* means field is required.

Jméno