2. Příprava pleti před líčením

Jakýkoliv make-up vypadá mnohem lépe na vyčištěné a správně ošetřené pleti. Péče o pleť je individuální záležitost a je to otázka pravidelnosti. Správné a konkrétní postupy by si vyžadovali samotnou kapitolu, proto vám tady poskytneme pár obecných rad jak postupovat.

ČIŠTĚNÍ PLETI

Pleť vyčistěte čistícím mlékem, krémem, nebo gelem vhodným pro váš typ pleti.

PEELING

Pokud se vám zdá být vaše pleť jakoby šupinatá, proveďte po vyčištění jakoby peeling. Tak odstraníte zrohovatělou pokožku a pleť bude hned hebká. Na hladké pleti vypadá peeling mnohem lépe a také déle vydrží.

PLEŤOVÁ VODA

Po setření čistícího preparátu nebo peelingu aplikujte pleťovou vodu vhodnou na váš typ pleti.

PODKLADOVÉ KRÉMY

Jako podklad nepoužívejte žádné mastné krémy. Make up na nich příliš nedrží a navíc takzvaně flekatí. Použijte raději nějaký hydratační krém nebo emulzi, opět podle typu vaší pleti.

KRÉMY NA OČI

Chcete li si líčit oči, neaplikujte na ně žádné mastné krémy. Make up by nedržel. Mnohem lepší je nemastný oční gel. Na pleť kolem očí působí dobře a make up na něm skvěle drží

OSVĚŽUJÍCÍ AKTIVNÍ AMPULKY

Máte – li za sebou stresový den a večer chcete být zase svěží a půvabná, použijte aktivní ampulky. Účinné látky obsažené v aktivních ampulkách působí okamžitě.

MASKY

Na vzhled pleti mají také vynikající vlastnosti pleťové masky. Existují druhy, které málo prokrvenou pokožku oživí, nebo masky, které pleť zklidní a takzvané aktivní masky, po nichž se vaše pleť cítí jako znovuzrozená.

JAK DLOUHO VYDRŽÍ KOSMETICKÉ PŘÍPRAVKY

V zásadě platí, že byste je měla do dvou let po otevření spotřebovat, nebo po této době vyhodit. Všude ve vzduchu jsou totiž rozptýleny bakterie, které se v přípravcích usadí a mohou dráždit kůži. Neotevřené vydrží rtěnky, řasenky, oční stíny, kajalové tužky, a laky na nehty dva až tři roky.

Linkovací služby:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Linkuj.cz!
  • Twitter
  • vybrali.sme.sk

Autor: Beauty-blog.cz | 30/05/2010 Kategorie: 8 kroků k dokonalému líčení.

Komentáře

Žádné komentáře

Přidat komentář

* means field is required.

Jméno